У Харкові поліція впроваджує систему захисту прав затриманого

Фото: hk.npu.gov.ua

Сьогодні, 19 січня, на робочій нараді в ГУ Національної поліції в Харківській області презентували пілотний проект впровадження системи захисту прав затриманого.

Система «Custody Records» передбачає цілодобову електронну та відеофіксацію всього, що відбувається із затриманими під час їх перебування в адміністративній будівлі органу поліції та потім у спецустанові поліції.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Нацполіції області.

Поки система «Custody Records» встановлена лише в одному підрозділі харківської поліції – у відділі поліції №1 Харківського районного управління №1. Але правоохоронці мають намір розвивати успіх.

Начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченков зазначив, що впровадження цієї системи наближає Україну до норм світової практики та європейського досвіду щодо дотримання прав і свобод кожної людини, в тому числі тих, хто порушив закон.

Голова обласного главку поліції Андрій Рубель зробив акцент на тому, що система дозволяє не тільки захистити права затриманого, а й поліцейського – від безпідставних звинувачень у незаконних діях.

З нагоди впровадження нового проекту, за яким пильно спостерігає не тільки главк, а й прокуратура, місцева адміністрація, депутати та громадськість, у відділі поліції №1 Харківського районного управління №1 зробили ремонт і склали чіткий графік чергувань.

Як повідомляв Харків Times, в Харківській області за вимагання хабара піде під суд начальник райвідділу поліції.