Міняємо постачальника газу: покрокова інструкція для Харкова та області

Фото: kharkivoda.gov.ua

Ліцензії на торгівлю газом в Україні мають понад 500 компаній, однак не всі вони обзавелися необхідною інфраструктурою для роботи з побутовими споживачами (контакт-центрами, системою формування квитанцій і т.д.).

Вибирати можна будь-яку українську компанію, навіть з іншого регіону, якщо вона має відповідну ліцензію. У Харківській області ліцензії мають дві компанії: «Нафтогаз» і «Харківгаззбут».

Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обладміністрації створив покрокову інструкцію для споживачів, які бажають змінити постачальника газу.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі обладміністрації.

Порядок дій наступний.

  1. Обрати нового постачальника газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). У розділі «Ліцензійний реєстр НКРЕКП» можна побачити повний перелік ліцензіатів НКРЕКП.
  2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так і надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

Нова компанія має для цього термін до 20 днів, однак конкуренція вже змушує їх реагувати швидше.

4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів.

Розрахуватися із попереднім постачальником упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку.

Важливо, що відсутність індивідуального газового лічильника не є перешкодою для зміни постачальника.

Як повідомляв Харків Times, 18 січня, уряд прийняв рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр.