Харківський нардеп Дмитро Шенцев продовжить заробляти на Журавлівському водосховищі — ХАЦ

Вільного доступу до води найближчим часом не передбачається. Нардеп Дмитро Шенцев, екс-депутат Харківської облради Давид Чихладзе та родич екс-директора КП «Харківводоканал» Василь Іванович Корінько в суді зберегли право на оренду території площею 16 га біля Журавлівського водосховища.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського антикорупційного центру, який, в свою чергу, посилається на Єдиний реєстр судових рішень.

Згідно з Реєстром, відповідне рішення прийняв Касаційний господарський суд Верховного Суду 11 листопада 2020 року.

Історія розпочалася 17 січня 2008 року. Тоді Харківська міська рада уклала з ТОВ «Контакт плюс» договір оренди земельної ділянки на Журавлівському водосховищі площею 16 га на 49 років, до 1 квітня 2056. На цій ділянці розташовані пляжно-розважальний комплекс «Акважур» і ресторан «Мельница».

У 2015 році ТОВ «Контакт плюс» звернулося до міської ради з проханням дозволити розробку технічної документації на поділ цієї земельної ділянки.

У 2018 року міська рада вирішив розірвати договір оренди ділянки, визнавши поділ ділянки достатньою для цього підставою: тягне припинення права користування в цілому, оскільки здійснювався з метою відмови від її частини.

Суд першої інстанції підтримав позицію міської ради.

Однак апеляція та касація не погодилися з судом першої інстанції, зазначивши, що в наданому міською радою проекті угоди про розірвання договору оренди землі в якості підстави зазначене рішення Харківської міської ради та «взаємна згода сторін», в той час як причиною могла бути тільки добровільна відмова ТОВ «Контакт плюс» від земельної ділянки. А «Контакт плюс» про таку відмову не повідомляв.

Земельна ділянка, яку орендує ТОВ «Контакт Плюс» по вул. Героїв праці, 2А, має безпосередньо вихід до Журавлівського водосховища. Але безкоштовного доступу до води там немає. Вільному проходу перешкоджає шлагбаум.

Власниками «Контакт Плюс» є Дмитро Шенцев, Давид Чихладзе та Василь Корінько.