КБ ім. Морозова завершило постачання 10 бронетранспортерів до Нацгвардії

Фото: ukroboronprom.com.ua

Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова (ХКБМ), яке входить до складу ДК “Укроборонпром”, у грудні 2020 року відвантажило 6 БТР-4Е для потреб Національної Гвардії. Цією поставкою підприємство завершило виконання контрактів на постачання 10 бронетранспортерів до Нацгвардії.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі “Укроборонпрому”.

У жовтні та грудні 2017 року ХКБМ та Національна Гвардія України уклали два державних контракти на постачання бронетранспортерів БТР-4Е для потреб НГУ. Згідно них ХКБМ повинно було поставити 10 бойових машин у серпні 2018 року. Однак виконання цих контрактів у 2018 р. було зірване.

У вересні 2020 р. роботи за цими контрактами було відновлено, і станом на жовтень 2020 р було поставлено замовнику чотири машини. До кінця грудня усі 10 БТР-4Е були відвантажені замовнику.

БТР-4Е – повнопривідний восьмиколісний бронетранспортер (БТР), який розроблений та виготовляється на Харківському конструкторському бюро з машинобудування імені О.О. Морозова. БТР призначений для транспортування особового складу мотострілецьких підрозділів та їх вогневої підтримки в бою.

БТР-4Е використовується для оснащення підрозділів, здатних вести бойові дії в різних умовах, у тому числі в умовах застосування супротивником зброї масового ураження. Він може бути базовою машиною для спеціальних сил швидкого реагування та морської піхоти. БТР може виконувати поставлені задачі як удень, так і вночі, в різних кліматичних умовах, на дорогах з будь-яким покриттям та в умовах повного бездоріжжя. Діапазон робочих температур оточуючого середовища від -40 до +55°С.