Катастрофа Ан-26 під Чугуєвом: командира військової частини взяли під варту

Фото: Харків Times

Печерський районний суд Києва на два місяці взяв під варту В’ячеслава Глазунова, командира військової частини А04104 в Чугуєві, де у вересні 2020 розбився Ан-26 з курсантами.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного.

Засідання суду відбулося сьогодні, 22 грудня.

Відповідний запобіжний захід запитував прокурор. Адвокат В’ячеслава Глазунова Сергій Рогозін просив залишити підзахисного на свободі: “Я можу сказати однозначно, що мій підзахисний співчуває, це були його підлеглі, його колеги”.

Якщо рішення суду не буде оскаржено, найближчі два місяці В’ячеслав Глазунов проведе в Лук’янівському СІЗО.

Як повідомляв Харків Times, ввечері 25 вересня поблизу райцентру Чугуїв Харківської області впав і загорівся літак, на борту якого знаходилися 27 осіб. В основному це були курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені І. Кожедуба. Вижив один з них.

У жовтні, доповідаючи на засіданні Кабміну про результати роботи урядової комісії, яка розслідувала обставини катастрофи, її голова віце-прем’єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський назвав головними причинами трагедії «відсутність дієвого контролю за організацією та контролем польотів з боку посадових осіб Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба; системні порушення правил виконання польотів в університеті; недостатня професійна підготовка екіпажу до дій в особливих ситуаціях, здійснення всебічного аналізу характеру локальної відмови авіаційної техніки з моделюванням правильних та злагоджених дій для запобігання переростанню особливої ситуації у катастрофічну».

Минулого тижня Державне бюро розслідувань повідомило про підозру командувачу Повітряними силами Збройних сил України Сергію Дроздову, керівнику польотів і командиру військової частини.