Рух тролейбусів в Харкові відновлено

Фото: сity.kharkov.ua

Рух на тролейбусних маршрутах, де через негоду виникли збої в роботі, повністю відновлено. Очистивши від льоду контактні лінії та магістралі міста, співробітники комунальних служб переключилися на внутрішньоквартальні дороги.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради з посиланням на заступника міського голови з питань інфраструктури міста Євгена Водовозова.

За словами чиновника, глобальні проблеми на тролейбусних маршрутах на Павловому Полі, в селищі Жуковського, на Основі та ХТЗ усунені. Рух тролейбусів відновлено. Поодинокі збої оперативно усуваються.

Водовозов повідомив, що комунальники обрали механічний спосіб очищення дротів від льоду як найбезпечніший: «Є й більш сучасні способи. Наприклад, якщо збільшити напругу контактної мережі, розморожування відбувається моментально, але ймовірність обриву проводів у цю мить вкрай висока».

Віце-мер також розповів, що в перший день стихії перед комунальниками стояла задача забезпечити проїзд, в першу чергу, на основних магістралях міста, зараз вони приступили до боротьби з льодом на внутрішньоквартальних дорогах.

«Починаючи з суботи, близько двох тисяч працівників комунальних служб працюють цілодобово. Вдень задіюємо 40-45 одиниць техніки, вночі по основних магістралях — близько 80-ти. За три дні дощів на дороги було висипано близько півтори тисячі тонн солі та майже стільки ж піщано-сольової суміші. Це половина посипальних матеріалів, які ми використовували в минулому сезоні», — сказав Євген Водовозов.

Як зазначив заступник міського голови з питань забезпечення життєдіяльності міста Андрій Руденко, прибирання льоду на внутрішньоквартальних дорогах ускладнюється тим, що у комунальників не завжди є можливість заїхати на подвір’я. Однак співробітники профільних служб роблять все можливе, щоб харків’яни могли добиратися до магазинів, зупинок громадського транспорту, шкіл, дитсадків та лікарень без травм.

Також в місті працюють більше 70 одиниць техніки малої механізації, яка використовується для прибирання вулиць, парків і скверів.

Як повідомляв Харків Times, 14 грудня у Харкові через крижаний дощ зупинився рух на деяких тролейбусних маршрутах. Був ризик, що через негоду зупиниться рух трамваїв.

В ніч з 14 на 15 грудня 60 транспортників працювали над очищенням контактної мережі. Але через крижаний дощ, який йшов в різних частинах міста всю ніч чотири тролейбусні маршрути так і не вдалося запустити.