Інцидент в Дергачівському ліцеї: винен сир

Спалах гострої кишкової інфекції в Дергачівському ліцеї №3 ліквідовано в межах інкубаційного періоду. Нових випадків не зареєстровано. При дослідженні продуктів, які використовувалися в харчоблоці, виявлено кишкову паличку в сичужним сирі.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Держпродспоживслужби Харківської області.

Станом на 3 грудня нових випадків захворювання серед співробітників і учнів ліцею не зареєстровано.

За результатами проведених бактеріологічних досліджень у хворих збудники патогенної та умовно-патогенної флори не виділені. Всі хворі закінчили амбулаторне лікування, виписані в задовільному стані з діагнозом гастроентероколіт невстановленої етіології.

Медичне спостереження за контактними дітьми та персоналом навчального закладу закінчено.

Ймовірною причиною виникнення спалаху є недотримання санітарно-гігієнічного режиму та вживання недоброякісних продуктів харчування. На користь цієї версії говорять і результати лабораторного дослідження проб води з комунального водопроводу.

Місцева комісія з питань ТЕБ ​​та НС Дергачівського району вирішила тимчасово припинити роботу харчоблоку ліцею, і в цей період провести в ньому не тільки генеральне прибирання, але й ремонт приміщень і обладнання.

При дослідженні харчового продукту (сиру сичужного) в пробах виявлені бактерії групи кишкової палички. Директору КУ «Дергачівський ліцей № 3» направлено офіційний лист про те, що зазначений продукт необхідно вилучити та направити на утилізацію до спеціалізованого підприємства.

Виконання всіх приписів контролює Дергачівське районне управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Директор ліцею оштрафований за порушення санітарного законодавства.

Триває адміністративне провадження стосовно винних в порушенні Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Як повідомляв Харків Times, 18 листопада серед учнів ліцею № 3 міста Дергачі зареєстрований спалах інфекційного захворювання.

За фактом отруєння учнів Дергачівського ліцею №3 поліція відкрила кримінальне провадження.

Станом на 12:00 20 листопада 2020 кількість хворих в Дергачівському ліцеї збільшилася і склала 43 людини.

За станом на 30 листопада нових випадків захворювань серед учнів і персоналу комунального закладу «Дергачівський ліцей №3» не зареєстровано. Всі хворі закінчили амбулаторне лікування.