У Харківській області є 600 забезпечених киснем вільних ліжок для хворих на COVID-19 – Пастух

Фото: kharkivoda.gov.ua

У Харківській області для хворих на COVID-19 наразі є 600 вільних ліжок, забезпечених киснем, повідомив заступник голови ХОДА Тарас Пастух 30 листопада.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

“На даний час у Харківській області для допомоги хворим на коронавірусну хворобу залучено близько 3000 ліжок, з них 2100 забезпечені киснем. Зараз ми контрактуємо госпіталь ветеранів – це 256 ліжок. Разом з обласною лікарнею та другою залізничною лікарнею сумарно це додасть нам ще близько 1000 ліжок. І за 2-3 тижні ми зможемо їх повністю забезпечити киснем”, – уточнив заступник голови ХОДА.

За його словами, протягом тижня в область має надійти партія кисневих концентраторів – 200 апаратів. Загалом за кошти державної субвенції найближчим часом планується закупити понад 1000 концентраторів.

Також Пастух зазначив, що наразі захворюваність та необхідність госпіталізації хворих з COVID-19 в області зменшилися, тому у медиків є можливість перерозподіляти потоки хворих максимально ефективно.

“У нас на вчора було близько 120 повідомлень на “екстренку”, з них необхідно госпіталізувати було лише 50 осіб. Тобто, ми можемо констатувати, що сьогодні ми маємо зменшення госпіталізації в 2-3 рази. Сьогодні кожна лікарня має вільні ліжка, більш того – вільні ліжка з киснем. Станом на ранок таких ліжок в області понад 600″, – уточнив заступник голови ХОДА.

Як повідомляв Харків Times, за даними МОЗ, в Харківській області станом на 8:00 30 листопада виявили 55 341 випадок коронавірусної хвороби COVID-19, 120 — за минулу добу.