Закуплений для харківських лікарень 461 концентратор кисню заблокований на митниці

Фото: kharkivoda.gov.ua

461 концентратор кисню, закуплений міськрадою для лікарень Харкова, заблоковано на митниці через скаргу, поданою громадською організацією.

Про це заявив журналістам заступник голови Харківської обладміністрації Тарас Пастух, повідомив кореспондентХарків Times.

“Ми володіємо інформацією про те, що законтрактовано міською радою Харкова 461 концентратор. Вони закуплені через медичні заклади, які визначені для надання допомоги по COVID. Вони зараз проходили розмитнення, але з приводу цих концентраторів поступила скарга з однієї громадської організації, які там побачили певні порушення митного законодавства. І наскільки я розумію, зараз розмитнення зупинилося, і проводиться перевірка з приводу цієї заяви. Я сподіваюся, що найближчим часом питання будуть зняті, і машини прибудуть до Харкова. Концентратори призначені в першу чергу для міських закладів, а також у нас була домовленість з міською владою, що частина цих концентраторів буде передана в залізничні лікарні, які відкриють під COVID-хворих”, – сказав Пастух.

Скани скарги до Державної митної служби та правоохоронних органів, через розглянення якої припинено розтаможення концентраторів, оприлюднив на своїй сторінці керівник громадської організації “Бюро добрих справ” Олексій Кусов на своїй сторінці Facebook. У скарзі він стверджує, що концентратори було закуплено за завищеними цінами.

Заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан заявила Суспільному, що скарга щодо завищених цін на концентратори є необґрунтованою.

“Вони закуплені за найнижчою ціною, яка взагалі на ринку існує: 37800 грн. Наступна — 44 тисячі, ще наступна — 60 тисяч. Це замовлення. Людина виконує замовлення”, — сказала Горбунова-Рубан.

Вона сподівається, що питання вирішиться якнайшвидше, сумнівається у компетентності скаржника та вбачає у скарзі політичний підтекст.

“Керівник цієї громадської організації представляє “Блок Світличної”. Вочевидь, його хтось про це попросив. Він абсолютно далека від цієї теми людина. Він не має розуміння, про що йдеться. Він чинить шкоду. Не керівникам закладів, а людям, яким немає чим дихати”, — сказала заступниця мера.

Як повідомляв Харків Times, обласні та районні лікарні, що працюють з хворими на COVID-19, отримали кисневі концентратори.