Колишнього керівника вишу у Харкові підозрюють у розтраті майже 300 тис. грн

Фото: Фокус

Харківські правоохоронці повідомили про підозру колишньому в. о. ректора одного з вишів за фактом розтрати чужого майна, вчиненої у великих розмірах (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу).

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

У ході досудового розслідування встановлено, що колишній керівник одного з вишів затвердив Положення про функціонування Центру заочної, дистанційної та післядипломної освіти та Деканату по роботі з іноземними студентами в період часу з грудня 2014 року по липень 2018 року. У складі підрозділів університету відсутній заочний факультет, а деканат по роботі з іноземними студентами є дорадчим органом в структурі факультету і не може очолюватися деканом. Встановлено, що вказані підрозділи фактично не існували і свої функції не виконували.

“Керівник призначив на посади в. о. декана заочного факультету та декана по роботі з іноземними студентами двох інших осіб. Вказаний чоловік погодив виплати у вигляді надбавок до заробітної плати за додаткове навантаження у вигляді керівництва Центром і деканатом двом зазначеним особам. На підставі цього на їхні рахунки безпідставно перераховано бюджетні кошти на загальну суму близько 300 тис. грн”, – йдеться у повідомленні.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування здійснює Слідчий відділ Київського відділу поліції ГУНП в Харківській області за процесуального керівництва Харківської місцевої прокуратури № 2.

Прокуратура не повідомляє, про який виш йдеться, але, як стало відомо Харків Times із власних джерел, фігурантами розслідування є екс-керівник Луганського Національного аграрного Університету, який зареєстрований у місті Старобільськ Луганської області та з 3 листопада 2014 року проводив освітню діяльність на базі Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка та Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва. 16 березня 2020 р. слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова надав дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ЛНАУ.

Як повідомляв Харків Times, завершено розслідування і передано до суду справу на чиновника одного з вишів Харкова і його спільника за фактом вимагання та отримання хабара в розмірі $1000 в студентки з Марокко.