Міськрада виграла суд про виділення землі для КП «Міський торговий ринок»

Фото: Фокус

Східний апеляційний господарський суд підтвердив законність виділення земельної ділянки по проспекту Льва Ландау, 182 для КП «Міський торговий ринок».

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради з посиланням на директора КП «Міський торговий ринок» Олександра Молчанова.

За словами комунальника, відповідне рішення суд ухвалив 12 листопада. На виділеній більше року тому ділянці планувалося побудувати багатофункціональний торговий комплекс. У нього повинні переїхати підприємці, торгові точки яких потрапили в зону будівництва дороги через ринок «Барабашово».

«Тоді ми зіткнулися з проблемою, що концерн «АВЕК» та афільовані з ним структури виступили проти цього рішення і незаконно захопили цю територію, виставивши фізичну охорону. Звичайно ж, у таких умовах ми не могли провести геологічні та геодезичні дослідження, необхідні для розробки проєкту. Коли ми все-таки провели з боєм ці дослідження, нас звинуватили, що ми нібито рейдери. Пов’язана з «АВЕК» фірма «Перехрестя плюс» подала позов про незаконність виділення землі міськрадою нашому комунальному підприємству. Суд першої інстанції задовольнив їхні вимоги, а ось апеляційний суд учора повністю в них відмовив. Таким чином, рішення міськради про виділення землі визнане законним», – зазначив Олександр Молчанов.

За його словами, незважаючи на судовий позов, комунальне підприємство не зупиняло розробку проєкту будівництва торгового комплексу. Планується, що до кінця року проєкт буде готовий, і будівництво почнеться наступного року.

«Керівництво концерну «АВЕК» має зрозуміти, що це не політичні ігри, а долі людей, які можуть залишитися на вулиці без торгових об’єктів. Зараз відведена нам територія все ще захоплена, обгороджена контейнерами і фундаментними блоками, її охороняють люди в балаклавах. Але тепер, маючи на руках законне рішення суду, ми будемо повертати земельну ділянку під наш контроль, використовуючи, природно, всі законні методи», – повідомив Олександр Молчанов.

Як повідомляв Харків Times, Харківська міськрада на сесії 16 жовтня прийняла рішення щодо будівництва нової магістралі. На проектування виділено 1,3 млн. грн, вартість будівництва мер Харкова Генадій Кернес оцінив у 250-270 млн грн.

Депутати Харківської міськради 18 грудня надали дозвіл КП «Міський торговий ринок» на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Амурській біля станції метро “Академіка Барабашова”.

20 липня в районі супермаркету «Рост» (станція метро «Київська») почалося будівництво нової дороги протяжністю 2,2 км, яка з’єднає вулицю Шевченка і проспект Ювілейний. Початок будівництва супроводжувався акціями протесту.