В Україні заборонили всі планові операції та госпіталізації

Фото: pershij.com.ua

В Україні з 9 листопада заборонені всі планові операції і госпіталізації. Медичні заклади переходять на лікування лише хворих, яким потрібна невідкладна допомога, та пацієнтів з COVID-19.

Про це Харків Times дізнався з брифінгу головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, який медик провів після селекторної наради у президента 9 листопада.

“З понеділка всі планові операції і планові госпіталізації заборонені у наших лікарнях, лікарні приймають виключно ургентних хворих і винятково хворих з коронавірусною хворобою. Ситуація украй напружена”, – сказав він.

За словами головного санітарного лікаря, Україна переходить на другий етап поширення COVID-19. Терміново треба збільшити з 50 тисяч до 80 тисяч кількість ліжок, які можуть приймати хворих на коронавірус. 80% з них (60 тисяч ліжок) мають забезпечити киснем.

“Найближчим часом, упродовж місяця, будуть забезпечені киснем 80% з них. Це буде 60 тисяч ліжок, які будуть забезпечені киснем шляхом закупівлі кисневих концентраторів, про що вже є домовленість. Є літаки, які будуть везти кисневі концентратори до України. Додатково буде розведена мережа забезпечення киснем по закладах”, – сказав він.

Ляшко додав, що третім етапом стане розгортання тимчасових шпиталів у пристосованих приміщеннях.

Як повідомляв Харків Times, за даними МОЗ, в Харківській області станом на 9:00 9 листопада виявили 43 930 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 717 з яких — за минулу добу.

У міськраді пояснили, що дозволено і заборонено з 9 листопада у Харкові.