У військовій частині Нацгвардії відкрили погруддя полковника Петра Болбочана

Фото: прес-службі Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ

У 3 оперативній бригаді Національної гвардії України (військовій частині 3017) у Харкові 5 листопада відбулася урочиста церемонія відкриття погруддя видатного військового діяча Української народної республіки полковника Петра Болбочана.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ.

Погруддя встановили в почесному місці штабу військової частини, де також встановлено бойовий прапор бригади та прапор України.

Погруддя передали бригаді громадська спілка “Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон” та історичний клуб “Холодний Яр”.

“Ідею спорудити таку статую висунув історичний клуб “Холодний Яр”, реалізувала – наша громадська спілка “Музичний батальйон”, за підтримки низки націоналістичних організацій. Перший бронзовий пам’ятник ми відкрили у Києві до Дня народження полководця 5 жовтня”, – розповів голова правління громадської спілки “Творче патріотичне об’єднання “Музичний батальйон” генерал-майор Держприкордонслужби Валерій Суботін.

Створення та відкриття пам’ятника Петру Болбочану відбулось в рамках реалізації проєкту “Українська історія в камені”. За словами керівниці проєкту Оксани Пономарьової, на пам’ятник Болбочану пожертвували кошти українці з різних країн світу. Пам’ятник створили скульптури Михайло Горловий та Олександр Фурман.

“Для нас відкриття пам’ятника – почесна подія, до якої ми йшли декілька місяців, ми довго обирали з полководців, які боролися за незалежну Україну, чиїм ім’ям назвати бригаду. Петро Болбочан закінчив Чугуївське піхотне юнкерське училище та брав участь у визволенні Харкова, тож бригадою та керівництвом Нацгвардії було прийнято рішення про присвоєння бригаді почесного найменування імені полковника Петра Болбочана”, – сказав командир бригади Олександр Буравков.

Після покладання квітів до погруддя полковника Петра Болбочана відбулася презентація книги президента історичного клубу “Холодний Яр” Романа Коваля “Полковник Болбочан. Спогади, свідчення, документи”.

Як повідомляв Харків Times, президент Володимир Зеленський 14 жовтня, у День захисника України, присвоїв харківській 3 бригаді оперативного призначення Національної гвардії України ім’я полковника армії УНР Петра Болбочана.