У Харкові посилять боротьбу з порушниками карантину – мерія

Фото: www.city.kharkov.ua

Моніторинг за дотриманням протиепідемічних заходів в місті Харкові буде посилений. Таке рішення було ухвалене сьогодні, 2 листопада, на робочій нараді, присвяченій протидії поширенню коронавірусу, яка пройшла в Харківській міській раді.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Як зазначив перший заступник міського голови Ігор Терехов, впровадження більш жорстких заходів обумовлене зростанням кількості хворих.

“Харків знаходиться в “червоній” зоні епідемічної небезпеки. Тому за допомогою поліції ми повинні забезпечити перевірки і дотримання режиму роботи кафе, барів, ресторанів до 20:00, при цьому – жодних винятків і привілеїв. Потрібно посилити моніторинг дотримання маскового режиму і соціальної дистанції в пасажирському транспорті, в тому числі в тому, який приїжджає з Харківської області. На ринках має бути введений тотальний масковий режим, людей без масок туди просто не повинні пускати. Всі продавці – теж у масках, плюс регулярна дезінфекція. Ми зможемо утримати ситуацію, якщо будемо жорсткіше стежити за виконанням усіх необхідних вимог”, – підкреслив Терехов.

Як повідомив генеральний директор КП “Харківський метрополітен” В’ячеслав Стаматін, зараз у підземці зменшені інтервали між поїздами в ранкові та вечірні години пік, проводиться дезинфікувальна обробка станцій і рухомого складу, а також спільно з поліцією контролюється дотримання маскового режиму. Уже є перші оштрафовані пасажири, які не надягли маски.

Начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Валерій Сокуренко підтвердив, що правоохоронці посилять перевірки, особливо в сфері громадського харчування, де фіксується багато порушень.

“Будемо стежити за режимом роботи кафе, барів, ресторанів. Загалом за добу до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 28 фактів порушень у закладах цієї сфери, по 16-ти з них порушені кримінальні провадження стосовно власників, менеджменту. Далі ми маємо намір активно проводити нічні рейди. Нагадую, всі об’єкти громадського харчування мають закриватися о 20:00. Крім того, патрульна поліція посилить моніторинг дотримання карантинних обмежень на транспорті – в метро, трамваях, тролейбусах, автобусах”, – зазначив Сокуренко.

Як повідомляв Харків Times, за 31 жовтня поліція відкрила 16 кримінальних проваджень за фактами порушення карантину.