“Опора” заявляє про видалення з ділянки спостерігача, який зафіксував порушення (видео)

Фото: oporaua.org

Громадська організація “Громадянська мережа “Опора” заявила про неправомірне видаленні її спостерігачки з виборчої дільниці № 631657 та блокуванні її у будівлі, де ділянка знаходиться.

Про це Харків Times повідомили в організації.

“На Харківщині спостерігачку ОПОРИ, яка зафіксувала заповнення протоколу олівцем, видалили з дільниці та заблокували у приміщенні”, – йдеться у повідомленні.

Згідно із повідомленням, жінка помітила порушення стаття 5 Виборчого кодексу України, яка забороняє заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці олівцем. Це може свідчити, з точки зору “Опори”, про намір внести до протоколу неправдиві відомості та є процедурним порушенням.

Після того, як жінка зробила зауваження, голова одразу ж запропонував членам комісії видалити представника “Опори” з ділянки. Тим самим був порушений встановлений Виборчим кодексом порядок видалення спостерігачів, яке можливе лише після відсутнього в даному випадку попередження.

Також спостерігачці не було видано постанову про її видалення. Спочатку голова комісії заявив, що “постанову можна буде побачити на стенді”, а після все-таки видав ксерокопію постанови, але без мокрої печатки. Це також є порушенням Виборчого кодексу.

“Згідно пункту 3 ч. 4 статті 37 Виборчого кодексу України рішення виборчої комісії з розглянутого питання письмово оформляється у формі постанови, яка повинна містити мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії”, – заявляють в “Опорі” .

Після видалення спостерігача з дільниці, її заблокували у будівлі, де ділянка розташована за адресою вулиця Катерининська, 8 (школа №120) й не випускали. Викликаних жінкою представників поліції до будинку не пропускали й лише за кілька годин, коли на місце події приїхали слідчо-оперативна група і керівництво Основ’янській територіальної виборчої комісії, жінку випустили з приміщення.

Інші представники “Опори” не смоги потрапити на ділянку. Представники громадської організації написали заяву про порушення до поліції.

Фото: oporaua.org

Як повідомляв Харків Times, протягом всього виборчого процесу до поліції надійшло 233 повідомлення про можливі порушення законодавства, відкрито 11 кримінальних справ.