“Опора” заявляє про переписування протоколів і використання печатки поза приміщеннями дільничних комісій (відео)

Скриншот: oporaua.org

Громадська організація “Громадянська мережа “Опора” заявляє про зафіксовані її спостерігачами випадках переписування протоколів і використання печатки дільничних комісій поза приміщенням цих комісій.

Про це Харків Times повідомили в організації.

Так, у райцентрі Куп’янськ, у приміщенні міської територіальної виборчої комісії, спостерігач “Опори” зафіксував, як члени дільничної комісії №630970 “заповнюють протоколи в приміщенні ТВК”. Спостерігач викликав поліцію.

“Заповнення протоколів не на засіданні комісії є кримінально караним діянням згідно зі статтею 158-3 Кримінального кодексу України. Якщо згідно з рішенням ТВК дільнична виборча комісія повинна скласти протокол з поміткою “Уточнений”, то члени ДВК повинні повернутися на дільницю, скликати засідання і скласти протокол з поміткою “Уточнений” відповідно до вимог ч.8 ст. 254 Виборчого кодексу України”, – підкреслюють в” Опорі “.

Також, спостерігач громадянської мережі вранці сьогодні, 26 жовтня, біля будівлі Харківської міської територіальної виборчої комісії зафіксував, як члени дільничної комісії №631315 в автівці “переробляли виборчу документацію”.

“Представник ОПОРИ зафіксував, що голова ДВК та ще декілька членів комісії проставляли на аркушах печаті, хоча печатка має знаходитися у опечатаному сейфі”, – йдеться у повідомленні громадянської мережі.

Ця дільнична комісія – спецдільниця, що знаходиться у держустанові “Спеціалізована медико-санітарна частина №13”. Згідно ч. 6 ст. 253 Виборчого кодексу, печатка повинна була знаходитися там у сейфі.

“Згідно зі статтею 158-3 Кримінального кодексу України, підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу, чи про результати виборів або референдуму до остаточного заповнення протоколу, а також підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років”, – нагадують в “Опорі”.

Як повідомляв Харків Times, громадська організація “Громадянська мережа “Опора” заявила про неправомірне видаленні її спостерігачки з виборчої дільниці № 631657 і блокуванні її у будівлі, де ділянка знаходиться.