Місцева влада Харківської області сплачує лише за кожного десятого пільговика – Південна залізниця

Фото: Харків Times

За січень-вересень 2020 р. регіональна філія “Південна залізниця” АТ “Укрзалізниця” перевезла по Харківській області 76% від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на загальну суму 31,07 млн грн. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, становила 2,91 млн грн, тобто 9,4 %.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Південної залізниці.

З початку року “Південна залізниця” у приміському сполученні перевезла 3,8 млн пасажирів пільгових категорій на загальну суму 44,8 млн грн. Місцеві органи виконавчої влади, що є замовниками перевезень за соціальними тарифами, відшкодували перевізникові 17% від суми наданих з початку року послуг.

Так, за дев’ять місяців з місцевих бюджетів надійшло 7,7 млн грн компенсації за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні (у тому числі 465,7 тис. грн погашення заборгованості з компенсації минулого року).

Понад 50 % відшкодовуються збитки в Кіровоградській (163 тис. грн), Луганській (10,2 тис. грн) та Донецькій (3,3 тис. грн) областях. Третину суми, яка підлягає компенсації, отримано філією від місцевих органів влади Сумської (1906,4 тис. грн), Полтавської (2116,4 тис. грн) та Чернігівської (580,1 тис. грн) областей.

“Регіональна філія “Південна залізниця” АТ “Укрзалізниця” вкотре закликає органи місцевої влади віднайти можливість компенсувати збитки за пільгові перевезення громадян. Запорукою партнерських відносин, які гарантують стабільні пасажирські перевезення у приміському сполученні, повинні бути двосторонні договори між замовником пільгових перевезень та перевізником і сумлінне виконання сторонами своїх зобов’язань”, – йдеться у повідомленні.