Україна 25 жовтня переходить на зимовий час

Фото: toretsk.city

В Україні о 4:00 25 жовтня за київським часом стрілки годинників слід перевести на одну годину назад — на 3:00.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

В Україні перехід на поясний (зимовий) час регламентується постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Згідно з постановою, час другого часового поясу (київський час) щорічно переводять в останню неділю березня о 3:00 на одну годину вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на одну годину назад. При цьому перехід кожен раз стверджується окремим наказом Мінекономрозвитку.

Щоб кожні півроку не плутати, куди переводити стрілки годинника, слід запам’ятати просту формулу ВВ-ОО. Це означає: «весной вперед – осенью обратно». Це правило застосовується для наручних і настінних годинників. Таймери на ПК, ноутбуках, смартфонах раз на півроку автоматично переходять на потрібний час.

Літній час використовується в майже 70 країнах світу, в тому числі майже у всіх країнах Європи. Однак Європейський Союз має намір відмовитися від переходу на зимовий і літній час вже в 2021 році.