Захворілі на коронавірус харків’яни зможуть проголосувати вдома

Фото: city.kharkov.ua

Організація і проведення виборів до місцевих рад 25 жовтня матиме ряд особливостей, обумовлених карантинними обмеженнями.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

Згідно з рекомендаціями Кабінету міністрів України, виборці повинні будуть дотримуватися протиепідемічних заходів: перед входом до приміщення обробити руки дезінфікувальними засобами та надіти респіратор або захисну маску. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборця з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи. Кабмін не рекомендує виборцям брати дітей на виборчі дільниці. Також варто користуватися особистою ручкою під час голосування.

Якщо людина знаходиться на самоізоляції через коронавірус, то вона може проголосувати вдома. Для цього необхідно написати заяву (у довільній формі), докласти медичну довідку від сімейного лікаря або закладу охорони здоров’я і передати до дільничної виборчої комісії. Подати заяву про голосування вдома можна до 20:00 23 жовтня.

Харківська міськрада виділила 3,5 млн грн на забезпечення протиепідемічних заходів на виборчих дільницях під час організації та проведення місцевих виборів. Так, були закуплені антисептики, дезінфектори, щоб обробляти поверхні і проводити прибирання, спеціальні урни для утилізації засобів індивідуального захисту та обмежувальні стрічки для нагадування про соціальну дистанцію.

Як повідомляв Харків Times, за даними МОЗ, в Харківській області станом на 9:00 21 жовтня виявили 30 272 випадки коронавирусной хвороби COVID-19, 713 з яких — за минулу добу.

З понеділка, 19 жовтня, вся Харківська область опинилася в «червоній» і «помаранчевій» зонах.