Влада Харкова визначила обмеження після входження міста в “червону” зону

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові вводяться протиепідемічні заходи, встановлені для “червоного” рівня епідемічної небезпеки. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні, 16 жовтня, на позачерговому засіданні Міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Як зазначили під час засідання, епідемічна ситуація щодо захворюваності на коронавірус у Харкові залишається напруженою. Так, за останні два тижні серед жителів міста зареєстровано 5690 випадків COVID-19. Показник на 100 тис. населення склав 399, що вимагає віднесення території до “червоного” рівня епідемічної небезпеки.

У зв’язку з цим з 00:00 19 жовтня на території міста Харкова вводяться протиепідемічні заходи, встановлені для “червоного” рівня епідемічної небезпеки.

Зокрема, вони складаються з таких обмежень:

  • установи культури (в т. ч. кінотеатри), розважальні установи (в т. ч. нічні клуби) припиняють роботу;
  • об’єкти харчування та ТРЦ працюють до 20:00;
  • спортзали і фітнес-центри працюють за умови суворого дотримання протиепідемічних норм;
  • шкільні канікули починаються 19 жовтня і триватимуть до 30 жовтня; студенти вишів навчаються дистанційно.

При цьому дитячі садки, продуктові магазини і ринки продовжують роботу в звичайному режимі. Міський пасажирський транспорт, в тому числі метро, ​​зупиняти не будуть.

Як повідомив генеральний директор КП “Харківський метрополітен” В’ячеслав Стаматін, зараз у підземці зменшені інтервали між поїздами в ранкові та вечірні години пік, проводиться дезинфікувальна обробка станцій і рухомого складу, а також спільно з поліцією контролюється дотримання маскового режиму. Під час засідання перший заступник міського голови Ігор Терехов доручив поліції організувати контроль за носінням масок у вагонах.

“Дуже важливо, щоб зараз у місті дотримувалися усіх заходів безпеки – соціальної дистанції та маскового режиму, особливо при пасажирських перевезеннях і особливо в метро. Крім того, все, що потрібно від міського бюджету на медикаменти, кисневі концентратори, дезінфектори, розгортання ліжок, ми виділимо. Все це має бути зроблено в найкоротші терміни”, – зазначив Ігор Терехов.

Також перший-віце-мер поінформував, що місто профінансувало всі заходи, які необхідні для роботи виборчих дільниць в умовах пандемії під час місцевих виборів 25 жовтня – придбані дезінфікувальні засоби, обмежувальні стрічки, урни тощо.

Як повідомляв Харків Times, Харків, Люботин та три райони області з понеділка, 19 жовтня, увійдуть у “червону зону” карантину.