У Харківській області поліцейські зареєстрували 141 повідомлення про порушення виборчого законодавства

Поліцейські станом на 14 жовтня зареєстрували 141 повідомлення про порушення виборчого законодавства у Харківській області. Відкрито 16 кримінальних проваджень, складено вісім адміністративних протоколів.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

Працівники Слобідського відділу поліції затримали під час скоєння злочину неповнолітнього за пошкодження агітаційної палатки. Як з’ясувалось, 13 жовтня 16-річний студент їхав додому та з власних політичних переконань пошкодив ножем намет, який розташований по проспекту Гагаріна. З заявою до правоохоронців звернувся представник штабу політичної партії. З місця події вилучено речовий доказ.

За вказаним фактом слідчим відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство).

13 жовтня до Київського відділу поліції звернувся мешканець Харкова і повідомив, що по вулиці Сумській знаходяться агітаційні палатки різних політичних партій, які, на думку заявника, встановлені незаконно.

Також у Київському відділі поліції проводиться перевірка за повідомленням охоронця парку по вулиці Пушкінській щодо незаконно встановленої агітаційної палатки.

На даний час слідчі розслідують 16 кримінальних проваджень, 8 з яких відкриті за ч. 1 і 2 ст. 296 (хуліганство), 2 – за ч. 1 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 – за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна), 1 – за ч. 2 ст. 158-3 (фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму), 2 – за ч. 1,4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та 2 – зач. 2,3 ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу.

Окрім цього, працівниками поліції складено вісім адміністративних протоколів: 1 – за ст. 173, 5 – за ст. 212-13, 2 – за ст. 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.