Поліцейські зареєстрували 108 повідомлень про порушення виборчого законодавства у Харківській області

Поліцейські зареєстрували 108 повідомлень про порушення виборчого законодавства у Харківській області. Відповідні заяви надійшли до територіальних відділів та відділень поліції, тривають перевірки.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

10 жовтня за фактом звернення кандидата від політичної партії на посаду Дворічанського селищного голови Куп’янського району слідчим Дворічанського відділення поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158-3 Кримінального кодексу (фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму).

“37-річний чоловік повідомив, що 08 жовтня відбулося засідання Дворічанської селищної територіальної виборчої комісії щодо утворення дільничних виборчих комісій та визначення в них керівних посад. На думку заявника, посадові особи селищної територіальної виборчої комісії незаконно виготовили виборчу документацію та порушили пропорційну частку кожної категорії керівних посад у дільничних виборчих комісіях”, – йдеться у повідомленні.

До Харківського відділу поліції надійшло повідомлення від мешканця селища Високий про те, що по вулиці Трудовій він виявив рекламу кандидата на посаду селищного голови Височанської селищної ради. Він надає безкоштовні юридичні послуги, що за законодавством є підкупом виборців. Встановлено, що кандидат не є адвокатом та юристом, але має вищу юридичну освіту. У зв’язку з чим він надає безоплатну юридичну консультацію громадянам.

Інформація внесена до Єдиного обліку. Проводиться перевірка.

На даний час слідчі розслідують сім кримінальних проваджень, три з яких відкриті за ч. 1 і 2 ст. 296 (хуліганство), два – за ч. 1 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), одне – за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна), одне – за ч. 2 ст. 158-3 (фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) та одне – за ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу.