Двоє іноземних неонацистів шукали прибічників у Харкові (відео, фото)

Скриншот: СБУ

Служба безпеки України попередила спробу створення у нашій державі осередку міжнародного неонацистського угруповання, яке причетне до вчинення у різних країнах світу терористичних проявів на расовому ґрунті з використанням саморобних вибухових пристроїв. Свою протиправну діяльність іноземці здійснювали у Києві, Харкові та Львові.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі СБУ.

Оперативники спецслужби встановили двох іноземних громадян, які прибули в Україну для вербування місцевих жителів до лав екстремістів. Вони також підготували відеоролик, в якому пропагували ідеї неонацизму і закликали громадян до вчинення особливо тяжких злочинів, у тому числі вбивств і терактів. Для поширення цього відео представники угруповання залучили учасників спеціалізованих спільнот у соцмережах.

“Встановлено, що іноземці намагалися вступити до одного з українських військових підрозділів для здобуття бойового досвіду, який представники угруповання планували використовувати у протиправній діяльності. Співробітники СБУ своєчасно викрили і задокументували всі спроби міжнародних екстремістів створити свою “філію” у нашій країні”, – йдеться у повідомленні.

Службою безпеки України на підставі положень Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” винесено рішення про примусове повернення вербувальників до країни походження з подальшою забороною в’їзду в Україну терміном три роки.