Харківські комунальники отримають від “ФЕДа” безпілотник

Фото: www.city.kharkov.ua

Перший заступник міського голови Ігор Терехов сьогодні, 5 жовтня, підписав на Харківському машинобудівному заводі “ФЕД” меморандум про співпрацю, спрямовану на вдосконалення комунальної інфраструктури.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

На підприємстві створили безпілотник, який має широкий функціонал, – від виявлення аварійних ділянок на комунікаціях до визначення ступеня завантаженості доріг з точки зору заторів. Як зазначив Терехов, проєкт стане проривом для Харкова та значно вдосконалить роботу всіх міських служб.

“Передусім, ми зможемо моніторити транспортні потоки і правильно вибудовувати логістику руху транспорту, в тому числі і регулювати роботу світлофорів. Крім того, за допомогою цього літального апарату ми зможемо спостерігати за розриттями, за аварійними ситуаціями, які виникають у місті, і своєчасно їх усувати. Те ж стосується незаконної забудови: ми зможемо оперативно реагувати на такі факти. Вважаю, що цей меморандум дасть імпульс розвитку наших взаємин, адже сьогодні “ФЕД” – це одне з передових підприємств європейського рівня”, – підкреслив Терехов.

Як розповів автор проєкту Олексій Попов, такі системи розробляються за кордоном і широко використовуються у так званих “розумних містах”.

“Ми розраховуємо, що Харків стане першим містом у світі, яке запровадить повністю автоматичну систему дистанційного моніторингу для потреб житлово-комунального господарства”, – зазначив він.

Зараз проєкт знаходиться на стадії узгодження, і передбачається, що комунальні підприємства незабаром почнуть тестувати цей літальний апарат.