У Чугуєві поліція відкрила справу на спробу зареєструвати на вибори “двійника” діючого мера

Фото: akrsud.kharkiv.ua

Поліцейські проводять розслідування спроби зареєструвати на міські вибори “двійника” діючої голови Чугуївської міськради Галини Мінаєвої. На думку правоохоронців, спроба зареєструвати “двійника” діючого мера – є перешкоджанням здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі (ч. 1 ст 157 КК).

Про це Харків Times дізнався з повідомлення громадянської мережі “Опора“.

Відповідне кримінальне провадження було відкрито 27 вересня. Підставою для відкриття стала заява від Мазура Олександра Вікторовича. Заявник повідомив, що Мінаєва Людмила Миколаївна, яка яка має однакове прізвище з чинним мером Галиною Мінаєвою, “шляхом обману перешкоджає вільному здійсненню виборчого права на місцевих виборах на посаду голови Чугуївської ОТГ”.

За данними “Опори”, міська територіальна виборча комісія двічі відмовляла у реєстрації 62-річній Людмилі Мінаєвій у реєстрації кандидаткою на посаду Чугуївського міського голови. Перший раз це сталося 23 вересня через те, що кандидатка внесла грошову заставу з порушенням.

“Вона внесла 5100 грн замість 5000 грн. Ми її повідомили, дали їй телефонограму. Вона сказала, що принесе новий пакет документів. 24 вересня від неї поступив новий пакет документів», – прокоментувала голова міської ТВК Анастасія Вяльдіна.

У новому пакеті документів, за данними комісії, була відсутні автобіографія та фотографія на електроному носії. 25 вересня члени ТВК намагалися зв’язатися з Людмилою Мінаєвою, але її контактний телефон був вимкнутий.

«До сьогоднішнього дня вона не вийшла на зв’язок. Через це ми сьогодні відмінили реєстрацію її кандидатом на посаду Чугуївського міського голови, адже в неї відсутній пакет необхідних документів», – повідомили у комісії. Тож 28 вересня під час засідання ТВК прийняла рішення про відмову у реєстрації Людмили Мінаєвої як кандидатки на посаду Чугуївського міського голови.

Також 28 вересня до міської ТВК надійшов запит від слідчих щодо надання їм копій документів, які Людмила Мінаєва подавала у ТВК для реєстрації.

«27 вересня до Чугуївського відділу поліції надійшла заява від місцевого мешканці про те, що 62-річна жінка за грошову винагороду подалася «двійником» до списків кандидатів на вибори голови Чугуївської громади. Крім того заявник зазначив, що жінка вже одного разу була видалена зі списків кандидатів за неправдиві дані щодо свого місця реєстрації. Однак, подала свою кандидатуру знов, де вказала своїм місцем реєстрації неіснуючу адресу. За даним актом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст 157 КК України – перешкоджання здійсненню виборчого права. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі», – повідомили поліції

Чинного мера Галину Мінаєву висунули кандидаткою в міські голови від партії «Слуга народу».

Фото: oporaua.org