Після падіння АН-26 курсант, який вижив, намагався врятувати товариша

Единий, хто вижив після падіння військового літака АН-26, курсант ХНУПС, не все пам’ятає про авікатастрофу. Хлопець каже, що це нагадувало комп’ютерну гру.

Про це розповів голова ХОДА Олексій Кучер, який разом з Президентом України Володимиром Зеленським відвідали сьогодні, 26 вересня, госпітализованого курсанта, повідомляє Харків Times.

“Хлопець розповів, що відбувалося. Ми його не навантажували запитаннями, просто запитали, чим ми можемо допомогти. Сказав, що все відбувалося, як в комп’ютерний грі, що він, коли отямився, побачив, як горить його товариш, і він допомагав фактично гасити полум’я на цьому хлопці, який перебував вчора в лікарні. І, на жаль, сьогодні помер”, — розповів Кучер.

За уточненими даними, курсант не вистрибував з літака, а вижив всередині нього.

“Він всього не пам’ятає, він втратив на певному етапі свідомість. Після того, як він прийшов в себе, він покинув уламки літака, наскільки нам зараз зрозуміло, і почав гасити полум’я на своєму колезі. Він вижив, знаходячись в літаку”, — розповів очільник області.

Він зазначив, що з урахуванням емоційного стану військовослужбовець знаходиться у стані середньої тяжкості.

“Але фізично – навіть у задовільному. Тому, я думаю, що з плином незначної кількості часу, мінімум тиждень він там буде знаходитися, може вже бути виписаний”, – сказав Кучер.

Курсанта, який вижив звати, В’ячеслав Золочевський.

“20-річний В’ячеслав Золочевський народився в сорочці. Сьогодні він фактично святкує другий день народження. Вночі В’ячеслав отямився біля уламків літака Ан-26, в якому летіла вся команда, друзі, побратими. Вогонь, знищений літак, темрява й тіла навколо. Один з хлопців поруч горів, і Слава кинувся його гасити. Йому вдалося дати ще один шанс іншому курсанту, який однак, на жаль, помер від опіків сьогодні вранці. Це героїзм посеред поля смерті”, – повідомив у Facebook Володимир Зеленський.

Фото: Володимир Зеленський/ Facebook

Як повідомляв Харків Times, ввечері 25 вересня під Чугуєвом, не доїжджаючи близько 1 км до міста, з боку Харкова біля автотраси впав і загорівся літак.

Офіс генерального прокурора заявив про початок кримінального провадження за фактом катастрофи військового літака Ан-26 під Чугуєвом увечері 25 вересня.

Станом на 9:00 26 вересня було знайдено тіло ще одного загиблого під час аварії військового літака АН-26, яка сталася напередодні ввечері поблизу райцентру Чугуїв.

Курсант, який вижив на місці катастрофи літака Ан-26, але отримав великі важкі опіки, помер в лікарні.