Голова держкомісії з розслідування авіакатастрофи під Чугуєвом Уруський озвучив попередні висновки комісії

Фото: Харків Times

Голова державної комісії з розслідування трагедії, пов’язаної з падінням Ан-26 під Чугуєвом, віцепрем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський озвучив попередні висновки комісії.

Про цеХарків Times дізнався з повідомлення на сторінці Уруського у Facebook.

“Перебуваю на Харківщині на чолі державної комісії з розслідування трагедії з літаком АН-26. Ось попередні висновки”, написав він.

25 вересня 2020 року о 20:45 на автодорозі “Київ-Харків-Довжанський” (534 км) сталась авіакатастрофа за участю військового літака АН-26Ш (для підготовки штурманів) ЗС України.

Даний військовий літак з бортовим номером 76, на борту якого перебувало 27 осіб (п’ять офіцерів, два прапорщики та 20 курсантів, з яких 17 майбутніх штурманів та три пілоти), здійснював навчальні польоти на підставі Плану навчальної підготовки Харківського Національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба (ХНУПС) на 2020 рік, передбаченого відповідним наказом Міністра оборони України.

З 16:00 25 вересня на борту АН-26Ш проводилась підготовка залученого особового складу курсантів ХНУПС для отримання ними навичок з пілотування та керування літаком. Польоти мали тривати до 23:00.

Виліт, який завершився трагедією був четвертим зльотом даного борту у складі даного екіпажу.

О 20:35 літак здійснив зліт та став на заданий курс відповідно до карти польотів.

Однак, о 20:38 екіпаж помітив падіння тиску по “ИКМ” (вимірювач крутного моменту) лівого двигуна. Про що доповів керівнику польотів. За командою керівника польотів екіпаж припинив виконання польотного завдання.

Через те, що на посадку заходив ще один літак, керівник польотів дав дозвіл на посадку через хвилину після запиту. Екіпаж літака виконав маневр на посадочний курс, після чого керівник зони посадки дав команду на зниження, перевірку шасі та закрилок, що було виконано. Надалі командир екіпажу доповів про готовність до посадки та більше в ефір нічого не повідомляв.

О 20:45 при заході на посадку літак втратив висоту та зіткнувся з земною поверхнею на відстані близько 1500 м від злітної смуги аеродрому військової частини поблизу Чугуєва. В результаті падіння літака АН-26Ш сталося загорання основної частини фюзеляжу.

На цей час наявні відомості про 26 загиблих та одного потерпілого. Літак зруйнований.

Тіла курсантів та екіпажу сильно обгоріли. Їх ідентифікація неможлива без ДНК експертизи.

Пошкоджень будівель та втрат серед цивільного населення внаслідок події немає.

Попередньою причиною авіакатастрофи стала відмова лівого двигуна, ймовірно непередбачувана відмова роботи агрегатів або двигуна літака.

Встановлено, що літак Ан-26Ш б/н 76 випуску 1977 року. Ремонт на ньому здійснювався в липні 1996. Загальний наліт літака з початку експлуатації склав – 5985 годин. При цьому, призначений ресурс машини – 20000 льотних годин. Строк служби – до 21 червня 2022. На борту літака встановлені два двигуни АІ-24ВТ. Лівий – виготовлений в грудні 1977 року, а правий в 4 кв. 1974. На обох виконувався ремонт і проведено продовження ресурсу експлуатації. Черговий ремонт на лівому мав відбутися в червні 2021, а на правому – в жовтні 2020.

Остаточна причина та завдані збитки будуть встановлені під час проведення службового розслідування Міністерства оборони України.

Відомості за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки внесено до ЄРДР за ст. 416 КК України. Досудове розслідування здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокуратури Харківського гарнізону.

Наразі утворено Державну комісію для з’ясування обставин трагедії та надання усієї необхідної допомоги постраждалим, до складу якої увійшли: Міністр оборони України Андрій Таран, Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Голова ДСНС Микола Чечоткін, Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер та інші посадові особи. Очолює Державну комісію Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський.

Крім того, за наказом Міністра оборони України призначено окрему комісію Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України для проведення розслідування авіаційної події та інцидентів в авіації Збройних Сил України.

Як повідомляв Харків Times, ввечері 25 вересня під Чугуєвом, на відстані близько 1 км від міста у напрямку Харкова біля автотраси впав і загорівся літак.

На борту знаходилося 27 військових, 25 з них загинули під час катастрофи. Один курсант, що отримав 90% опіків тіла, помер наступного дня у лікарні.

Единий, хто вижив після падіння військового літака АН-26, курсант ХНУПС Володимир Золочевський, після падіння намагався врятувати свого товариша.

Міністерство оборони України заявило, що станом на 26 серпня неможливо ідентифікувати останки жодного з загиблих у катастрофі військового літака Ан-26 під Чугуєвом.

У ХНУПС оприлюднили список загиблих в авіакатастрофі під Чугуєвом.