Українська асоціація власників зброї вимагає, щоб ДБР розслідувало “нагородження” іменною зброєю кримінального авторитета “Князя”

На фото: Вадим Казарцев - между Игорем Райнинім и Сергеем Стороженко

Всеукраїнська громадська організація “Українська асоціація власників зброї” подала заяву до Державного бюро розслідувань (ДБР) ыз проханням розслідувати факт можливого нагородження кримінального авторитета “Князя” (Вадима Казарцева) нагородною зброєю.

Про це Харків Times стало відомо з повідомлення на сайті Асоціації.

Посилаючись на дані Служби безпеки України, співробітники якої 23 липня рапортували про затримання у Харкові чотирьох лідерів злочинного “угруповання Князя”, автори заяви стверджують, що серед “потужного арсеналу”, власником якого названий безпосередньо Казарцев, значиться “нарізний пістолет CZ 75 SP-01, А №765788, дозвіл №2769 від 13.04.2011”.

“Оскільки загальновідомо, що продаж короткоствольної нарізної вогнепальної зброї в Україні не врегульовано Законом і на цей час таку зброю не можливо придбати на підставі дозволу Національної поліції у торговельних мережах, то цілком очевидно, що пістолет CZ 75 SP-01 міг опинитися у розпорядженні Казарцева В.О., як нагородна зброя”, – вважають в Асоціації.

Виходячи з цього, Асоціація звернулася із запитами про факт такого нагородження до СБУ, МВС та в Офіс президента України.

Офіс президента й СБУ дружно відповіли, що за їхніми даними, громадянин Казарцев Вадим Олексійович ніякою зброєю не нагороджувався.

“Однак у відповіді МВС від 26.08.2020 (вих. № 83031/38) зазначено, що за даними автоматизованих обліків, що формують органи поліції, вказаний вище громадянин (Казарцев В.О.) був внесений як власник нагородного пістолета CZ-75 SP01, а також, що у подальшому 30.01.2019 у зв’язку з порушенням нормативно-правових актів, що діють у сфері дозвільної системи, Новобаварським відділом поліції ГУНП в Харківській області зазначену вище зброю знято з обліку, а відомості внесено до підсистеми “Кримінальна зброя” Єдиної інформаційної системи МВС України”, – зазначено в заяві Асоціації до ДБР.

Асоціація також просила прояснити, “за які видатні досягнення або заслуги” Казарцев був нагороджений цим пістолетом і хто з посадових осіб готував відповідні документи, а також надати інформацію, яким чином і ким саме був імпортований в Україну пістолет CZ 75 SP-01, А № 765788. Однак, на ці питання у МВС відповісти відмовилися, пославшись на Закони України “Про інформацію” та “Про захист персональних даних” та на рішення Конституційного Суду України.

У заяві також особливо відзначено, що посадові особи МВС, відповідно до статей 9 та 11 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ, не мали права нагороджувати іменною зброєю осіб, що не відносяться до начальницькому складу МВС.

“Відповідно ознайомившись з вищезазначеною інформацією, є підстави вважати, що передача відомчої вогнепальної зброї Казарцеву В.О., який не має відношення до відомства, здійснювалося керівництвом МВС без достатніх на те законних підстав, що, в свою чергу, свідчить про зловживання повноваженнями представниками МВС”, – вважають автори заяви.

У зв’язку із цим автори заяви просять ДБР внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про передачу Казарцеву В. А. відомчої вогнепальної зброї без законних підстав (ч. 1 ст. 365 КК) та протягом 24 годин з моменту внесення цих відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру.

Заяву підписав голова наглядової ради ВГО “Українська асоціація власників зброї” Георгій Учайкін.

Як повідомляв Харків Times, Служба безпеки України викрила у Харкові потужне організоване злочинне угруповання, відоме за кримінальним прізвиськом його лідера “Князя” (Вадим Казарцев, 1960 року народження – Харків Times), яке тероризувало три області. Четверо лідерів та активних учасників ОЗУ були затримані 23 липня.