Поліцейського судитимуть за застосування фізичної сили до затриманого на KharkivPride

Фото: www.gp.gov.ua

Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт відносно працівника патрульної поліції Головного управління Нацполіції у Дніпропетровській області за фактом перевищення службових повноважень правоохоронцем, що супроводжувалося насильством (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу).

Про це Харків Times повідомили у прес-центрі Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, під час забезпечення громадського порядку при проведенні мирної ходи KharkivPride відбулися сутички між правоохоронцями та противниками цього заходу, в ході яких працівники поліції застосували заходи фізичного впливу з метою подолання супротиву. Внаслідок цього кілька осіб опинилися на землі й перебували під повним контролем поліцейських. У цей час, один з правоохоронців підбіг до фактично затриманої особи, яка лежала та жодним чином не чинила опору, і умисно наніс їй удар ногою в область колінного суглобу”, – йдеться у повідомленні.

У разі доведення вини правоохоронця у вчиненні цього кримінального правопорушення йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років позбавлення волі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтаві.