Хто з харківських нардепів підтримав білоруський народ у його боротьбі

Фото: 5.ua

Український парламент сьогодні, 15 вересня, прийняв Постанову “Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь”. Цим документів депутати затвердили текст Заяви і доручили голові ВР забезпечити негайне направлення цього тексту парламентам іноземних держав і міжнародних парламентських організацій.

Про це Харків Times стало відомо з повідомлення на офіційному сайті Верховної Ради.

У тексті Заяви сказано, що Верховна Рада України вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними. Вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

“Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян”, – сказано в документі.

Верховна Рада України також засудила застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

Верховна Рада України вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.

Також рішуче засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян.

“Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси”, – йдеться у Заяві.

Україна рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі і вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі.

“Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України”, – заявлено у документі.

Верховна Рада України закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Одним з варіантів такого виходу українські нардепи вважають “нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій”.

Цікаво розподілилися голоси харківських нардепів-мажоритарників з цього питання. Серед депутатів від партії “Слуга народу” повної єдності не спостерігалося. Якщо Марія Мезенцева (округ №168), Олександр Куницький (№169), Вікторія Кінзбурська (№171), Юрій Здебський (№172), Олександр Бакумов (№173), Дмитро Любота (№177), Олександр Литвинов (№178) та Олексій Красов (№180) проголосували “за”, то слуги народу Андрій Одарченко (№170), Євген Пивоваров (№ 175) та Дмитро Микиша (№181) вирішили з цього питання не голосувати.

Також “за” проголосувала позафракційний депутат Юлія Світлична (округ №179). А депутат від 174-го виборчого округу, член фракції “Опозиційного платформа – За життя” Олександр Фельдман утримався від голосування. Ну, а другий позафракційний харків’янин Дмитро Шенцев (округ №176) взагалі вирішив необов’язковою для себе присутність на цьому голосуванні.

Як повідомляв Харків Times, під час голосування по так званому “антиколомойському” закону голоси харківських нардепів розділилися практично порівну, якщо протиставити голосуванню “за” відсутність на засіданні, утримання або відмову від голосування.