Фермери допомогли рятувальникам і лісникам загасити лісову пожежу біля Ківшарівки

Фото: kh.dsns.gov.ua

Спільними зусиллями рятувальників, добровольців і лісників вдалося ліквідувати пожежу на території Куп’янського лісгоспу в Харківській області.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі ДСНС області.

Повідомлення про загорання на номер служби порятунку “101” надійшло 11 вересня о 15:33.

На місці рятувальники встановили, що горить лісова хвойна підстилка поблизу селища Ківшарівка на площі близько 0,8 га.

В гасінні пожежі брали участь шість відділень ДСНС і підрозділ відомчої пожежної охорони Укрзалізниці. Також були задіяні три пожежні автоцистерни, трактор лісгоспу та дві одиниці пристосованої для цілей пожежогасіння техніки місцевого сільськогосподарського підприємства.

“Завдяки оперативним діям рятувальників, добровольців і лісників вдалося не допустити поширення вогню на верхні яруси хвойних дерев. Спільними зусиллями вже о 17:00 вогонь було локалізовано, а о 18:50 – повністю ліквідовано”, – повідомили в ДСНС.

Під час ліквідації пожежі жертв і постраждалих не було.

Як повідомляв Харків Times, вдень 2 вересня в двох районах Харківської області виникли пожежі, які через спеку та сильний вітер швидко поширювалися. Поблизу селища Клугино-Башкирівка загорівся очерет, трава і хвойна підстилка окремими осередками на загальній площі близько 10 га.

На території Дворічанського лісництва між населеними пунктами Гороб’ївка та Гряниківка виникла лісова пожежа на площі 400 га, з них 100 га верхової пожежі.

У Дворічанському районі згоріло 22 домоволодіння, 33 людини залишилися без крову. Двоє мешканців сіл Гороб’ївка та Грянинівка, які постраждали внаслідок пожеж, зверталися до медиків за допомогою.

Поліція почала розслідування пожежі у Дворічанському районі області за ч. 2 ст. 194 КК (умисне знищення або пошкодження об’єктів власності).

Збитки від лісової пожежі в Дворічанському районі, за попередніми підрахунками, становлять 644,3 млн грн.

Остаточна ліквідація пожежі в Дворічанському районі відбулася лише п’яту добу, 6 вересня о 14:47. Загальна площа, пройдена вогнем, становить 500 га (з них 100 га верхового пожежі).

Фото: kh.dsns.gov.ua