Контррозвідка СБУ затримала харків’янина за організацію нелегальної легалізації громадянина РФ в Україні (фото, відео)

Контррозвідники Служби безпеки України затримала мешканця Харкова за підозрою у нелегальній легалізації в Україні громадянина РФ.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення у Facebook начальника прес-центру СБУ області Владислава Абдули.

В одному із задокументованих епізодів злочинної діяльності мешканець Харкова пообіцяв вихідцю з однієї з республік Північного Кавказу безпідставно отримати українське громадянство.

“Він гарантував клієнту виготовлення комплекту підроблених документів, які мали стати підставою для Державної міграційної служби оформити легальні національний та закордонний біометричні паспорти громадянина України. Вартість “послуг” становила 5 тисяч доларів”, – йдеться у повідомленні.

Співробітники спецслужби затримали організатора у передмісті Харкова після одержання замовником біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон у відділі Державної міграційної служби.

Тривають невідкладні слідчі дії у межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Організатора злочинної схеми затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру та обрання запобіжного заходу.

Заходи із припинення злочинної діяльності проводились у взаємодії з ГУ Державної міграційної служби України в Харківській області під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області.

Як повідомляв Харків Times, 13 квітня співробітники Служби безпеки України затримали на отриманні хабара в розмірі $ 2,5 тис. працівника Головного управління Державної міграційної служби в Харківській області.