В лабцентрі спрогнозували, коли Харків може опинитися в “червоній зоні” карантину

Фото: Униан

В Харківській області станом на 5 вересня тільки один район потрапив до “червоної зони” карантину – Великобурлуцький. Харків може потрапити до цієї зони, якщо двотижнева кількість нових хворих на COVID-19 наблизиться до позначки у 3,5 тисячі людей.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного з посиланням на директора Харківського обласного лабораторного центру Любов Махоту.

“Якщо брати область, цей показник складає 123 (нових випадки COVID – ред.) на 100 тисяч населення, базовий — 40. А Харків на сьогодні має 176,9 на 100 тисяч населення. Критичний рівень, коли місто може потрапити до червоної зони, це 240. Це близько 3,5 тисяч нових випадків за останні 2 тижні має бути”, — розповіла Любов Махота.

За її словами, протягом останніх 14 днів лікарі діагностували коронавірус у 2,5 тисяч жителів Харкова.

Ще один критерій, за яким визначають колір на мапі епіднебезпеки та впроваджують додаткові карантинні обмеження для населених пунктів – завантаженість ліжок хворими на коронавірус. Зараз цей показник у Харкові становить 29,2%, критична відмітка – 50%.

Керівниця обласного лабцентру констатує, що коронавірус в регіоні почали виявляти частіше. У липні позитивний результат у їхній лабораторії давали в середньому 11% ПЛР-тестів на COVID, показник за 3 вересня – інфікування підтвердили 17,5% досліджень. Разом з цим головний санлікар області відзначає, що тестувань у регіоні зараз роблять у чотири рази більше ніж необхідно за критеріями Міністерства охорони здоров’я. Протягом 4 вересня у Харківській області зробили 2127 ПЛР-досліджень на COVID. У попередні тижні в області опрацьовували 1200-1500 зразків на добу.

Очільник Харківської обладміністрації Олексій Кучер зазначив, що в регіоні майже щодня встановлюється новий антирекорд за кількістю захворілих на COVID-19 за добу.

«Учора (3 вересня – прим. ред) було проведено понад 2100 тестів, при цьому констатовано близько 370 підтверджених випадків. На жаль, ми маємо цю тенденцію і вимушені визнавати, що хвороба шириться. Ви запитаєте, у якій зоні за тиждень буде знаходитися Харків? Якщо далі це буде продовжуватися, то я впевнено вам повідомляю, що він буде в «червоній» зоні», – цитує Олексія Кучера прес-служба ХОДА.

За даними лабцентру, за перші чотири дня вересня коронавірусну хворобу підтвердили у 1069 харків’ян. Найбільшу кількість захворілих коронавірусною інфекцією в Харкові виявили станом на 5 вересня – 318  нових випадків.

Як повідомляв Харків Times, в Харківській області станом на 9:00 5 вересня виявлено 10 692 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, 380 з яких – за минулу добу.

В лабцентрі пояснили різке зростання захворюваності COVID-19 в Харківській області

З понеділка, 24 серпня в Харкові вводяться протиепідемічні заходи, встановлені для “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки.

Великобурлуцький район Харківської області потрапив в «червону зону» карантину.