Пожежу в Дворічанському районі гасять четверту добу (відео)

Фото: kh.dsns.gov.ua

Три дні знадобилося, щоб остаточно ліквідувати пожежу в лісовому масиві Чугуївському районі. Гасіння пожежі, в результаті якої згоріли село Гороб’ївка в Дворічанському районі, триває четверту добу.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі ДСНС України.

Пожежу, що виникла 2 вересня в лісовому масиві поблизу с. Клугино-Башкирівка Чугуївського району, було повністю ліквідовано 4 вересня в 14:45. Остаточно ліквідували загоряння сім співробітників лісгоспу і 15 військовослужбовців на трьох одиницях техніки.

У Дворічанському районі за станом на ранок 5 вересня відкритих вогнищ вогню немає. Рятувальники гасять ділянки тліючої лісової підстилки і залишків деревини. Загальна площа пройдена вогнем становить 500 га (з них 100 га верхового пожежі).

“До гасіння залучено 205 осіб та 39 одиниць техніки, з них від ДСНС 105 чоловік особового складу та 23 одиниці техніки, у тому числі вертоліт Мі-8, яким 4 вересня здійснено 12 скидів води (24 т)”, – розповіли в ДСНС.

Як повідомляв Харків Times, вдень 2 вересня в двох районах Харківської області виникли пожежі, які через спеку та сильний вітер швидко поширювалися. Поблизу селища Клугино-Башкирівка загорівся очерет, трава і хвойна підстилка окремими осередками на загальній площі близько 10 га.

На території Дворічанського лісництва між населеними пунктами Гороб’ївка та Гряниківка виникла лісова пожежа на площі 400 га, з них 100 га верхової пожежі.

Обладміністрація повідомила, що через лісову пожежу згоріло село Гороб’ївка, у селах Кутьківка та Гряниківка є займання будівель.

Внаслідок пожежі з двох сіл автобусом евакуйовано 52 місцевих мешканця.

У Дворічанському районі згоріло 22 домоволодіння, 33 людини залишилися без крову. Двоє мешканців сіл Гороб’ївка та Грянинівка, які постраждали внаслідок пожеж, зверталися до медиків за допомогою.

Поліція почала розслідування пожежі у Дворічанському районі області за ч. 2 ст. 194 КК (умисне знищення або пошкодження об’єктів власності).

Збитки від лісової пожежі в Дворічанському районі, за попередніми підрахунками, становлять 644,3 млн грн.