У Дворічанському районі згоріло 22 домоволодіння, 33 людини залишилися без крову – Кучер (відео)

Фото: kh.dsns.gov.ua

Внаслідок пожежі у Дворічанському районі Харківської області сгоріло 22 домовладіння, 33 людини залишилися без крову, більше 50 людей евакуйовано.

Про це Харків Times дізнався із заяви голови обладміністрації Олексія Кучера, який знаходиться у Дворічанському районі.

“Всі на цей час житлом забезпечені, та забезпечені соцпакетами”, – сказав Кучер.

Він повідомив, що більшість з евакуйованих відмовляються від розселення у тимчасове житло, хоча є житло більш ніж на 100 людей. “Це те житло, яке готувалися під обсервацію. Ковідних хворих там не було, і ми таку кількість готові там миттєво прийняти” – сказав Кучер.

Голова обладміністрації заявив, що буде вирішено питання компенсації за втрачене житло з резервного фонду області. “Окрім цього, будемо звертатись до керівництва держави, щоб отримати додаткові кошти”, – сказав він.

Кучер повідомив, що розповсюдження пожежі ще не зупинено, але оскільки зник вітер, швидкість його стала меншою. “Крім цього, необхідно повідомити про певну дивину. Пожежа виникла сьогодні у трьох районах: крім Дворічанського – в Чугуєвському та Шевченківському. Осередки знаходяться в різних місцях, як мінімум три осередки – у Дворічанському районі”, – наголосив він.

Як повідомляв Харків Times, вдень сьогодні, 2 вересня, на території Дворічанського лісництва між населеними пунктами Гороб’ївка та Гряниківка Дворічанського району Харківської області виникла лісова пожежа на площі 400 га, з них 100 га верхової пожежі. Через пориви вітру полум’я почало перекидатися на верхівки дерев і на житловий сектор села Гороб’ївка, що межує з лісом. Як повідомили у ДСНС області, станом на 16:00 внаслідок пожежі знищено вісім житлових будинків.

Поліція почала розслідування пожежі у Дворічанському районі області за ч. 2 ст. 194 КК (умисне знищення або пошкодження об’єктів власності).

“Укрзалізниця” тимчасово закрила для руху поїздів перегін Дворічна – Молчаново в Харківській області у зв’язку із наближенням вогню до колій. Над ліквідацією загоряння лісу працюють два пожежних потяги.

Пізніше обладміністрація повідомила, що через лісову пожежу згоріло село Гороб’ївка, у селах Кутьківка та Гряниківка є займання будівель.

Внаслідок пожежі з двох сіл автобусом евакуйовано 52 місцевих мешканця.