Кернес пригрозив закрити “Коксохім”

“Харківський коксовий завод”, на шкідливі викиди якого постійно скаржаться мешканці прилеглих районів, може бути закритий, якщо не припинить цю порочну практику.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського міського голови Геннадія Кернеса в Telegram.

“Немає ніяких сумнівів, що діяльність «Коксохіму» і наплювацьке ставлення його керівництва до проблем екології завдають шкоди Харкову і здоров’ю городян. Крім усього іншого, на заводі існує величезна заборгованість із зарплати – як поточна, так і за минулі роки. І вирішенням цього питання керівництво «Коксохіму» так само не займається “, – повідомив Геннадій Кернес.

Він додав, що підприємство може бути закрито, якщо керівництво заводу не змінить ситуацію з викидами. На думку мера, спільними зусиллями влади, правоохоронних органів, екологічний організацій і простих городян можна буде вирішити цю проблему.

Геннадій Кернес повідомив, що вже звернувся з цього питання до прокурора області, провів консультації з народними депутатами України.

З вимогою закрити шкідливі підприємства в Харкові, в тому числі “Коксохім”, вже звернулися до Президента України. 27 серпня на сайті глави держави під номером №22 / 104478-ЕП була зареєстрована відповідна петиція.

Її автор, Олександр Константінов, висунув ряд вимог до підприємств ТОВ «Харківський лакофарбовий завод “ФАРБОСС”, ВАТ “Слобожанський коксовий завод”, ТОВ ТД “ТЕРМОЛАЙФ-УКРАЇНА” та ТОВ “Завод Еластомер”.

Зазначені заводи зможуть працювати далі, якщо встановлять очисні споруди і системи контролю за їх роботою. Автор також вимагає, щоб представники громади міста Харкова отримали вільний доступ в режимі 24/7 до систем контролю за роботою очисних споруд.

“При відсутності очисних споруд або їх неефективної роботи, діяльність відповідного підприємства припинити. До встановлення систем технічного контролю наявності та стану роботи очисних споруд, виробничої діяльності відповідного підприємства обмежити”, – йдеться в петиції.

Щоб петицію розглянув Президент України, вона повинна набрати 25 тисяч голосів протягом трьох місяців. Станом на 28 серпня дана петиція зібрала 2252 голоси. Залишилося ще 22 748 голосів і 91 день. Петицію про закриття шкідливих підприємств в Харкові можна підписати тут.