Троє чоловіків постануть перед судом у Харківській області за незаконне виготовлення документів

У Харківській області перед судом постануть троє учасників злочинного угрупування, яких звинувачують у підробленні офіційних документів та голографічних захисних елементів на документах.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Департамента кіберполіції національної поліції України.

“Чоловіки в Інтернеті пропонували виготовлення підробних реєстраційних документів для викрадених автівок, так званих авто-двійників та посвідчень на право керування автомобілем. Для виготовлення вони використовували комп’ютерну техніку та спеціальну програму. Оплату за такі послуги отримували на електронні та криптовалютні гаманці, оформлені на підставних осіб”, – йдеться у повідомленні.

Кіберполіція встановила, що до таких дій причетні 57-річний організатор та двоє 30-річних виконавців. Поліцейські довели причетність зловмисників до 44 правопорушень.

Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів та вилучили комп’ютерну техніку, яка використовувалась для виготовлення підробок.

Усім фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 199 (виготовлення, зберігання придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів), ч. 3 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою) Кримінального кодексу. Їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Наразі досудове слідство завершено, матеріали справи скеровано до суду.