Четверо харків’янок ошукували громадян, “сдаючи” в оренду неіснуюче житло

Слідчі завершили досудове розслідування незаконного заволодіння чотирма мешканками Харкова та області віком від 21 до 29 років коштами потерпілих на суму майже 900 тис. гривень під приводом оренди неіснуючого житла.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

Жінки з квітня 2017 року по 13 лютого 2020 року розміщували в Інтернеті завідомо неправдиві оголошення про надання в оренду житла у Харкові та у подальшому запрошували потенційних клієнтів до офісу, де розповідали про умови оренди. “Зловмисниці переконували потерпілих заплатити гроші за перший та останній місяці. Надалі громадянам пропонувалось підписати договір щодо надання інформаційних послуг, а в разі їх незгоди з умовами договору, людей просто виштовхували з агенції. Гроші їм ніхто не повертав”, – йдеться у повідомленні.

Слідчі довели причетність жінок до 141 епізоду злочинної діяльності.

19 травня жінкам було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень у складі злочинної організованої групи, передбачених ч.4 ст.190 (шахрайство) та ч. 5 ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу. Їм загрожує покарання у вигляді тюремного ув’язнення строком до 13 років із конфіскацією майна.

На даний час підозрюваним вручено обвинувальний акт, який в подальшому буде скерований до суду для розгляду по суті.