У Жихорі знайшли турбореактивний снаряд та 400 патронів часів Другої світової війни

Фото: kh.dsns.gov.ua

25 серпня піротехніки виявили у лісовому масиві у селищі Жихор, що в Основ’янському районі Харкова, де за часів Другої світової війни йшли запеклі бої, 50 застарілих снарядів та мін. Крім того було знайдено ще й 400 набоїв.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі ДСНС області.

Серед виявлених боєприпасів – один турбореактивний снаряд діаметром 158,5 мм, два артснаряди діаметром 150 мм, три снаряди діаметром 88 мм, 41 – діаметром 20 мм, три мінометних міни діаметром 50 мм.

Всі вибухонебезпечні предмети ліквідовані того ж дня на спеціальних підривних майданчиках шляхом підриву. Постраждалих немає.

У ДСНС просять мешканців області ні в якому разі не торкатися знайдених вибухонебезпечних предметів. Також забороняється пересувати знайдені підозрілі предмети; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання. У разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Як повідомляв Харків Times, 21 серпня піротехніки знайшли у селищі Жихор 319 боєприпасів, серед яких – три німецькі осколкові авіабомби SD-2.