Верховна Рада збільшила мінімальну заробітну плату до 5 тис. гривень

Скриншот

Верховна Рада України сьогодні, 25 серпня 2020 року, підтримала в цілому проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2020 рік”. Проектом передбачено поетапне збільшення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 1 вересня 5 000 гривень у місячному розмірі (зростання на 5,9 %).

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Міністерства фінансів.

Законопроект був ініційований президентом Володимиром Зеленським.

“Водночас буде збережено співвідношення між розмірами посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році ‒ 44,5%. Для реалізації зазначених ініціатив у проекті змін до держбюджету на 2020 рік передбачено збільшення видатків на 4 млрд гривень”, – повідомив під час виступу у Верховній Раді Міністр фінансів Сергій Марченко.

Збільшення видатків на виплату підвищених розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС буде здійснено:

за рахунок економії видатків за бюджетною програмою “Обслуговування державного боргу” у сумі 3,5 млрд грн, що спричинено, зокрема, з відхиленням фактичного курсу національної валюти по відношенню до іноземних у порівнянні з прогнозним, що використовувався при підготовці державного бюджету на 2020 рік (зі змінами);

перегляду прогнозу доходів державного бюджету у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5000 гривень.

Так, доходи буде збільшено на 0,5 млрд грн, зокрема податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (0,4 млрд грн), податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (0,1 млрд гривень).

“Загалом запропоновані зміни стимулюватимуть зростання споживчого попиту, забезпечать детінізацію “сірих” зарплат. Це дозволить підвищити надходження до бюджету Пенсійного фонду, зміцнити стабільність бюджетної та пенсійної системи, а також поліпшить захист трудових і соціальних прав громадян”, – наголосив Марченко.

Мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2020 року складала 4723 гривні. У 2019 році “мінімалка” становила 4 173 гривні.

Раніше Європейська бізнес асоціація заявила, що рішення підвищити мінімальну зарплату призводить до збільшення фіскального тиску на оплату праці та спричиняє ланцюгову реакцію негативних наслідків. “Не викликає сумніву, що збільшення фіскального тиску в розпал економічної кризи та невизначеності стимулюватиме зростання сектору “тіньових” заробітних плат, що призведе до зниження податкових надходжень від тієї частини бізнесу, яка вдасться до “тінізації” своєї діяльності. Як наслідок, буде погіршено умови діяльності саме для сумлінних платників: вони нестимуть додаткові витрати на сплату ЄСВ, при цьому, стикаючись із посиленою недобросовісною конкуренцією з боку тіньового сектору”, – йдеться у коментарі асоціації.