Суд повернув 20 га землі у Кегичівському районі навчальному закладу

Суд задовольнив позов прокуратури Харківської області, зобов’язавши підприємця звільнити земельну ділянку площею 20 га у Кегичівському районі та повернути її навчальному закладу.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Встановлено, що земельна ділянка одного з загальноосвітніх навчально-виховних комплексів району вартістю понад 8 млн грн. перебуває на праві постійного користування у навчального закладу і надана їй для ведення підсобного сільського господарства.

У 2018 році між директором навчального закладу та суб’єктом господарювання було укладено удаваний договір про спільну діяльність, яким фактично землю передано підприємцю для здійснення ним власної господарської діяльності по вирощуванню сільськогосподарських культур.

“Укладеним правочином сторони фактично приховали договір оренди, який, відповідно до вимог чинного законодавства, вони не могли укласти, оскільки повноваженнями щодо розпорядження зазначеною земельною ділянкою наділений виключно Держгеокадастр в Харківській області. Це і стало підставою для направлення відповідного позову до суду”, – йдеться у повідомленні.

Рішенням господарського суду Харківської області позов прокурора задоволено у повному обсязі. Рішення суду першої інстанції набере законної сили після сплину строків на апеляційне оскарження.