У Харківській області готують понад 550 додаткових ліжок для пацієнтів з COVID-19

Фото: kharkivoda.gov.ua

У медзакладах Харківської області готують понад 550 додаткових ліжок для пацієнтів з COVID-19, заявив заступник голови ХОДА Тарас Пастух.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації.

Наразі в лікувальних закладах Харківщини знаходяться 529 осіб з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції, більшість з них перебуває в закладах, які розташовані на території міста Харкова, зокрема, в обласній інфекційці.

За інформацією Тараса Пастуха, динаміка поширення хвороби вказує на збільшення кількості важких хворих. Уже розпочато роботу щодо перепрофілювання одного з відділень Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні під додаткове відділення інтенсивної терапії.

“Попереднє відділення, яке зараз працює, було спочатку розраховано на 6 ліжок, зараз у ньому розгорнуто 12 ліжок. Проте кількість важких хворих зростає, і потрібно розгортати додаткові потужності для інтенсивної терапії, – розповів Тарас Пастух. – Ми сподіваємось, що за місяць-півтора нам вдасться збільшити кількість ліжок в інтенсивній терапії до 20-ти та забезпечити необхідним обладнанням цей заклад”.

Збільшується й загалом кількість ліжко-місць в інфекційці.

“Розуміючи додаткову потребу, за допомоги обласної ради було прийнято рішення передати частину ліжок дитячої обласної інфекційної лікарні для дорослої. Там зараз обладнано 150 ліжок, до 100 з яких підведено централізований кисень”, – сказав заступник голови ХОДА.

Він повідомив, що триває добір персоналу в обласну інфекційну лікарню.

“Зараз штатний розпис заповнений майже 100-відсотково, але перед керівництвом обласної інфекційної лікарні є завдання додатково набрати працівників – фінансування з НСЗУ на ці цілі передбачається”, – уточнив Тарас Пастух.

Щодо підготовки Харківської області до другої хвилі розповсюдження коронавірусної інфекції, за словами заступника голови ХОДА, у регіоні готуються розгорнути ще 555 ліжко-місць для пацієнтів з ковідом – на території міста Харкова.

“Це будуть два обласні заклади та два міські заклади. Тут є повна взаємодія з містом. З обласних закладів – це обласна клінічна лікарня, окремий корпус, та обласна травматологія. З міських – це 18-та лікарня та додаються ліжка в 17-й лікарні”, – сказав Тарас Пастух.

Він зазначив, що зараз у цих закладах проводяться роботи щодо підготовки місць та під’єднання їх до централізованої подачі кисню.

“Завдання є перед кожною обласною адміністрацією довести показник до 80% централізованого кисню для наших хворих”, – додав заступник голови ХОДА.

Як повідомляв Харків Times, в Харківській області станом на 9:00 18 серпня виявлено 6360 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 204 з яких – за минулу добу.

З 17 серпня в зв’язку з ростом захворюваності на коронавірус серед жителів і визначенням Харкова в «жовту» зону, в місті посилили карантинні обмеження.