Завод імені Малишева вперше в Україні почав виробництво гусениць для БМП

Фото: ukroboronprom.com.ua

ДП “Завод імені В.А. Малишева”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, вперше в Україні почав виробництво гусениць для бойової машини піхоти.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі «Укроборонпрому».

За словами гендиректора підприємства Василя Криласа, виробництво запчастин для військової техніки відбувається в рамках програми імпортозаміщення.

“Традиційно наше підприємство було задіяне у виготовленні гусениць для танків, тому виробництво гусениць з гумо-металевими шарнірами для легкої бронетехніки фахівці ми змогли опанувати у доволі стислі строки. Після успішних випробувань ЗІМ отримав замовлення від Житомирського бронетанкового заводу на виробництво декількох десятків комплектів гусениць. Виконання замовлення Міністерства оборони України вже стартувало, на сьогодні повністю завершені роботи над виготовленням першого комплекту гусениць. Опанування такого напрямку виробництва значно розширює можливості нашого підприємства, а наші військові нарешті отримають БМП на нових українських гусеницях”, – заявив Василь Крилас.

Директор підприємства повідомив, що минулий рік завод закінчив зі збитком близько 400 млн грн, але за 9 місяців поточного року ситуацію виправили і тепер збитків немає. На початку четвертого кварталу, додав він, підприємство планує отримати прибуток.

Зараз ДП “Завод імені В.А. Малишева” є єдиним виробником в Україні нових гусениць для БМП. “ЗІМ” має повний комплекс обладнання і підтвердив свою здатність самостійно виробляти до сотні комплектів нових гусениць БМП в рік.

Довідка: Гусениці для БМП виготовляються з матеріалів, виготовлених українськими виробниками: ПАО “Дніпроспецсталь” м. Запоріжжя; ДП УНДКТІ “Дінтем” м. Дніпропетровськ.

При освоєнні виробництва гусениць для БМП центральна заводська лабораторія ДП “Завод імені В.О. Малишева” розробила оригінальну методику та успішно виконала циклічні випробування гумо-металевих шарнірів. Гумометалевий шарнір витримав більше 14 млн. циклів кручення з радіальним навантаженням 1380 кгс, що відповідає більше 42000 км пробігу гусениці. Дослідні зразки гусениць витримали навантаження при русі БМП-2 по твердому покриттю з максимальною швидкістю 65 км/год та з імітацією повного бойового спорядження. При випробуваннях дослідних зразків гусениць підтверджено ресурс експлуатації 15000 км пробігу. Гарантійний ресурс експлуатації гусениць – 7000 км пробігу у складі БМП або 36 місяців.

Як повідомляв Харків Times, завод імені Малишева передав військовим два відновлених танка БМ «Булат».