Харків залишився у “зеленій зоні” карантину (відео)

Скриншот

Харків залишився у “зеленій зоні” карантину, незважаючи на те, що раніше на мапі сайту МОЗ він був маркований як зона з “червоним”, найвищім рівнем небезпеки.

Про це Харків Times дізнався із заяви міністра охорони здоров’я Максима Степанова на брифінгу за підсумками засідання державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За словами Степанова, комісія вирішила з 8 серпня перевести Луцьк з червоної зони до помаранчевої, а Тернопіль – з червоної до жовтої.

Про зміну рівня карантину у Харкові взагалі не йшлося серед рішень комісії, які озвучив Степанов. Втім, міністр повідомив, що на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ сталася технічна помилка з вини одного з працівників, і відповідну інформацію підхопила низка ЗМІ.

“Користуйтесь, будь ласка, офіційною інформацією, яка виходить від Міністерства охорони здоров’я та офіційно публікується на нашому сайті, або є офіційне повідомлення від МОЗ, від міністра або заступників. Сьогодні сталася технічна помилка, коли деякі інформаційні ресурси розповсюдили інформацію, яку вони побачили на Центрі громадського здоров’я. Це була суто технічна помилка одного з працівників… і ця інформація опинилася спочатку на ресурсах ЦГЗ і потім вже журналістами була розповсюджена, що це нібито офіційна інформація від Міністерства охорони здоров’я. Зі свого боку хочу вибачитися за технічну помилку, яку допустив один з працівників Центру громадського здоров’я”, – сказав Степанов.

Довідка. До цієї заяви міністра ряд посадовців неодноразово закликали громадян і ЗМІ використовувати у якості офіційних даних щодо ситуації з коронавірусом дані з ресурсів та розсилок Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Як повідомляв Харків Times, в Харківській області станом на 9:00 7 серпня виявлено 4527 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 146 з яких – за минулу добу.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, Харківська область шість днів поспіль демонструє перевищення показників рівня захворюваності та динаміки захворюваності.

За кількістю хворих коронавірусною інфекцією COVID-19 Харківська область вийшла на сьоме місце в країні, випередивши Волинську та Київську області.

З початку пандемії станом на 7 серпня в Харківській області зареєстрували 139 летальних випадків серед пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19. Троє хворих померли за минулу добу.