Влада Харківської області не платить за проїзд пільговиків – Укрзалізниця

Фото: Харків Times

У першому півріччі органи місцевої влади в Харківській області відшкодували за перевезення пільговиків залізницею менш 8,9%.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Південної залізниці.

“З початку року в Харківській області перевезено близько 78% від загальної кількості пасажирів пільгових категорій в цілому по магістралі на загальну суму 15 млн 887,8 тис. грн. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збиток від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, склала лише 1410,9 тис. грн, тобто менше 8,9%”, – говориться в повідомленні.

За даними Південної залізниці, рівень платежів в Харківській області – найгірший серед регіонів, жителі яких користуються послугами магістралі.

Більше половини витрат на перевезення пільговиків у приміському сполученні компенсують в Чернігівській, Кіровоградській Луганській і Донецькій областях. Третину суми, що підлягає компенсації, отримано від місцевих органів влади Сумської та Полтавської областей.

В цілому, рівень платежів, залишається низьким, зазначають у відомстві. Протягом першого півріччя послугами Південної залізниці в приміському сполученні скористалися майже 3 млн пасажирів пільгових категорій. Витрати на їх перевезення склали 24,2 млн грн. Місцеві влади компенсували лише 17,7% від суми наданих з початку року послуг. З місцевих бюджетів надійшло 4 285,3 тис. грн компенсації (в т.ч. 375,7 тис. грн – це погашення заборгованості по компенсації минулого року).

Регіональний філіал «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» в черговий раз закликає органи місцевої влади знайти можливість компенсувати збитки за пільгові перевезення громадян.

Як повідомляв Харків Times, влада Харкова і Первомайського відмовилися від укладення угод про компенсацію пільгового проїзду окремих категорій громадян.