Глава облздраву пояснив різке зростання захворюваності COVID-19 в Харківській області

Фото: sobitie.com.ua

У Харківській області, яка дві доби поспіль перебуває в лідерах серед регіонів України за кількістю хворих коронавірусною інфекцією, планують розміщувати на лікування пацієнтів COVID-19 в обласну дитячу інфекційну лікарню. Доросла інфекціонка заповнена – там на лікуванні перебувають 240 хворих.

Про це Харків Timesповідомили в прес-службі ХОДА.

За словами в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Геннадія Бондарчука, за останню добу, 4 серпня, в Харківській області було виявлено 145 випадків COVID-19, 36 хворих були госпіталізовані. У той час, як за 2 серпня в області було виявлено 88 хворих на коронавірус. Різке зростання захворюваності чиновник пояснив збільшенням числа досліджень.

«За вчора в області проведено 1959 досліджень на COVID-19. Враховуючи збільшення кількості досліджень, маємо більшу кількість позитивних тестів, ніж на минулому тижні. Зараз ми виявляємо більше безсимптомних випадків. Це люди, яких тестують через те, що вони були в контакті з хворими. Ці хворі не мають проявів захворювання, проте є носіями вірусу», – пояснив Геннадій Бондарчук.

З огляду на, що обласна інфекційна лікарня переповнена, приймати пацієнтів почне розташована поруч дитяча “інфекціонка”. Вона зможе прийняти на лікування 150 пацієнтів. Сто з них можуть знаходитися на кисневій підтримці.

В обласному диспансері радіаційного захисту, відкриття якого для лікування пацієнтів з COVID-19, супроводжувалося акціями протесту, залишилося не більше 10 вільних місць. При цьому реанімація диспансеру переповнена, повідомляє Суспільне з посиланням на директора установи Ірину Пирогову.

Як повідомляв Харків Times, в Харківській області станом на 9:00 5 серпня виявлено 4239 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 146 з яких – за минулу добу.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, Харківська область шість днів поспіль демонструє перевищення показників рівня захворюваності та динаміки захворюваності.

За кількістю хворих коронавірусною інфекцією COVID-19 Харківська область вийшла на сьоме місце в країні, випередивши Волинську та Київську області.