Поліція викрила шахраїв, які три роки “розводили” підприємців

Фото: hk.npu.gov.ua

Харківські правоохоронці викрили групу шахраїв, які обманним шляхом привласнили гроші і продукцію підприємців. Загальна сума матеріальних збитків склала понад 1 мільйон гривень.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Нацполіціі області.

Під час досудового розслідування встановлено, що до складу угруповання входили дев’ять осіб. Вони використовували кілька злочинних схем.

Зокрема, протягом 2017-2019 років шахраї розміщували в сільських засобах масової інформації оголошення про нібито продаж організацією товарів народного споживання, сільськогосподарської продукції, палива, або знаходили в мережі Інтернет аналогічні оголошення підприємців. Надалі зловмисники пропонували потерпілим зробити передоплату за товари або під виглядом перевізників просили оплатити перевезення і привласнювали перекладені гроші. Також слідчі встановили кілька фактів, коли правопорушники зникали після отримання товарів для перевезення.

В даний час органом досудового розслідування задокументовані 11 епізодів злочинів.

29 липня харківські правоохоронці провели дев’ять обшуків на території трьох регіонів України, під час яких вилучили отримані злочинним шляхом гроші та інші цінності, записи “чорної бухгалтерії”, засоби зв’язку та іншу техніку.

Чотири члени групи затримані в порядку ст. 208 КПК, вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Після завершення комплексу необхідних слідчо-розшукових заходів органом досудового розслідування також буде вирішено питання про притягнення до кримінальної відповідальності інших причетних до злочинної діяльності осіб.

Як повідомляв Харків Times, кіберполіції викрила шахраїв, що діяли під виглядом інвестиційної компанії.