Європейський банк залишив перемогу в тендері на поставку поїздів для харківського метро за китайцями

Фото: biz.censor.net.ua

Європейський інвестиційний банк схвалив результати тендеру, проведеного у КП “Харківський метрополітен”, щодо оновлення рухомого складу.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Оновлення рухомого складу метрополітену є складовою частиною державної програми “Міський громадський транспорт України”, і для її реалізації держава залучила кредитні кошти ЄІБ. Процедура закупівлі здійснювалась відповідно до вимог фінансової угоди між Україною та банком за правилами, встановленими ЄІБ, і відповідно до тендерних процедур Європейського Союзу.

Як пояснили в КП, участь у тендері взяли дві компанії: ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” (Україна) і CRRC TANGSHAN CO., LTD (Китай). Пропозиції обох учасників відповідали технічним характеристикам, які були визначені тендерною документацією, і мали прийнятні гарантійні зобов’язання. Але за критеріями ціни різниця між цими пропозиціями становила понад 1 млн євро, а вартість запасних частин і устаткування для технічного обслуговування і ремонту в китайській компанії була вдвічі нижчою, ніж в іншого учасника торгів. У результаті, було визначено переможця, узгодженого пізніше з банком, – CRRC TANGSHAN CO., LTD.

Однак, Крюківський вагонобудівний завод не погодився з рішенням щодо визначення переможця і подав скаргу до Комітету ЄІБ з розгляду скарг на процеси закупівель.

За результатами розгляду скарги банк затвердив рішення КП “Харківський метрополітен” щодо визначення переможця тендеру та визнав претензії Крюківського вагонобудівного заводу необгрунтованими.

Як повідомляв ХарківTimes, за словами заступника Харківського міського голови з питань інфраструктури міста Євгена Водовозова, для КП «Харківський метрополітен» планують придбати вісім нових потягів з так званими наскрізними проходами, без перегородок між вагонами. Перший з них планують отримати через півтора року, а всі вісім – протягом двох-двох з половиною років.

Крюківський вагонобудівний завод заявив про намір оскаржувати рішення тендерного комітету, яке обрало постачальником 40 вагонів метро для метрополітену Харкова китайську компанію CRRC Тangshan.

Корпорація CRRC оприлюднила візуалізацію вагонів, які планує поставити Харківському метрополітену. Після цього візуалізацію своїх вагонів оприлюднив Крюківський вагонобудівний завод.