У Харкові блокують початок будівництва дороги через “Барабашово”

20 липня в районі супермаркету «Рост» (станція метро «Київська») почалося будівництво нової дороги протяжністю 2,2 км, яка з’єднає вулицю Шевченка і проспект Ювілейний.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

Будівництво дороги розбито на чотири ділянки, перший – від вулиці Моісеевской до метромосту, його довжина становить 472 метра.

Початок будівництва супроводжується пікетом, в якому беруть участь близько 30 осіб. Вони вийшли на акцію з плакатами в руках, на яких написано: “Побудуйте дорогу в об’їзд ринку”, “Кернес, не відбирай наше майбутнє”. Про це Харків Times дізнався з соцмереж. Повідомляється, що учасники протесту встановили намети і планують влаштувати цілодобове чергування, перешкоджаючи будівництву дороги.

В поліцію про те, що невідомі проводять роботи із застосуванням екскаваторів та бульдозера біля супермаркету “Рост”, повідомили 20 липня, близько 7:17. На місце виїхала слідчо-опертивна група, повідомили в прес-службі Нацполіції області.

На місці знаходяться близько 15 правоохоронців. Інформація зареєстрована у Єдиному обліку заяв і повідомлень Київського відділу поліції.

Дорогу від вул. Шевченко до пр. Ювілейного планується завершити в кінці 2021 року. В ході будівництва дороги буде побудований міст через річку Харків, потім – естакаду в районі вул. Шацької. Після створення нової дороги буде продовжено вектор руху від пр. Ювілейного до ст. м. «Київська». Крім того, планується реконструювати перехрестя в районі супермаркету «Рост», збільшити кількість смуг руху і розширити перехрестя пр. Ювілейний – вул. Академіка Павлова.

Підрядником будівництва дороги обрана компанія «Black Sea Consortium» (Туреччина). Місцевим стратегічним партнером «Makyol» в Україні є група DCH Олександра Ярославського.

Як повідомляв Харків Times, Харківська міськрада на сесії 16 жовтня прийняла рішення щодо будівництва нової магістралі. На проектування виділено 1,3 млн. грн, вартість будівництва мер Харкова Генадій Кернес оцінив у 250-270 млн грн.

Депутати Харківської міськради 18 грудня надали дозвіл КП «Міський торговий ринок» на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Амурській біля станції метро “Академіка Барабашова”.

Пов’язаний з групою Ярославського консорціум виграв тендер на будівництво дороги через “Барабашово”.