Держреєстратор незаконно передала банку квартири в Харкові вартістю 3 млн грн

Фото: np.pl.ua

Державному реєстратору з Зміївського району, яка незаконно зареєструвала право власності на чотири квартири в Харкові вартістю понад 3 млн грн, повідомили про підозру за ч. 3 ст. 365-2 КК (зловживання своїми повноваженнями суб’єктом державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень з метою одержання неправомірної вигоди для іншої особи, що спричинило тяжкі наслідки).

Про це Харків Times повідомили в прес-службі прокуратури області.

В ході досудового розслідування встановлено, що зазначені квартири знаходилися в іпотеці. Записи про перехід права власності за банком на дану нерухомість  підозрювана внесла до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в червні 2017 року і травні 2018.

“Дії зазначеної особи суперечать “Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та чинному законодавству, зокрема Закону України “Про мораторій на стягнення майна громадянина України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті””, – розповіли в прокуратур.

Зараз вирішується питання про обрання держреєстратору запобіжного заходу.

Підозрюваній загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна або без такої.

Як повідомляв Харків Times, держреєстратору Красноградської РДА за махінації з заарештованою нерухомістю загрожує до восьми років в’язниці.